[O2] Chlapacze, czy jest sens zakładać? Jak je zamontować?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Remek Szczecin
    Drive
    • 2008
    • 54

    [O2] Chlapacze, czy jest sens zakładać? Jak je zamontować?

    Wrzucił to kiedyś kolega 2pac w dziale muzyka za kółkiem
    W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

    :lol
    Remek ze Szczecina
  • Tabel
    Rider
    • 2007
    • 312
    • Octavia II (1Z3)
    • BSE 1.6 MPI 102 KM

    #2
    [O2] Chlapacze, czy jest sens zakładać? Jak je zamontować?

    Noszę się z zakupem chlapaczy jak będę jechał po odbiór wygłuszenia które zamówię w ASO. Jakie jest wasze zdanie co do chlapaczy? Ma sens zakładanie tego? Fakt faktem jest, że bród bardzo widać na zderzaku z tyłu oraz drzwiach i progach, ale czy założenie chlapaczy da widoczną różnicę? Domyślam się, że w lecie stanowią też dużą ochronę od kamieni wyrzucanych z pod kół i innych syfów. I jeszcze jedna kwestia, czy jak np. będę wjeżdżał z większą prędkością na próg zwalniający lub krawężnik, co spowoduje otarcie chlapaczy o próg czy krawężnik to czy nie uszkodzi mi się lakier na błotniku czy zderzaku?
    O ile się zdecyduję na chlapacze, to czy muszę montaż zlecić serwisowi czy jestem sam w stanie to zrobić? Są w zestawie wszystkie śruby itp?

    [ Dodano: Sob 24 Paź, 09 11:25 ]
    Zapomniałem dodać, że jeżdżę na standardowych oponach i felgach przez cały rok czyli 195/65/ R15
    ŚKODA 120 L z 1977 roku.
    ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

    Komentarz

    • Maru 123
      RS
      • 2008
      • 4660

      #3
      Tabel, sam sobie zamontujesz. ja jestem jak najbardziej za- chlapacze w octavii są dyskretne i nie szpecą auta a napewno ochraniają przed kamieniami, błotem itd. przy najechaniu na krawężnik nic ci nie obetrze progu taki chlapacz
      1.8T AGU L&K

      2.0TDI BKD ELEGANCE

      TOYOTA LAND CRUISER J95

      Komentarz

      • Dig Dug
        L&K
        S_OCP Member
        • 2005
        • 1306
        • Seat

        #4
        Tabel, Ja w Octavii kombi miałem chlapacze tylko na tyle, zawsze to dawało mniejszy syf na szybe i jadącym z tyłu. A ponadto poszerzało optycznie auta patrząc na octe z tyłu. Auto bez przednich wyglądało OK, ale wyczyściło mi kamieniami z wodą progi zaraz za kołem. W sumie to teraz mam wszystkie chlapacze w aucie

        Co do mocowań, to odkręcasz te śruby co teraz trzymają nadkole, wsadzasz chlapacz i przykręcasz na tych samych śrubach i w te same otwory.
        Była O1 jest F2.

        Komentarz

        • paulob1
          Rider
          • 2008
          • 470
          • Octavia I (1U2)
          • BFQ 1.6 MPI 102 KM

          #5
          Potwierdzam.Oczywiście że warto założyć i to najlepiej na wszystkie 4 koła.Na przednie żeby nie mieć za dużo brudu aż po same klamki(koła skrętne zarzucają mnóstwo syfu na bok auta) a z tyłu żeby nie bryzgać komuś jadącemu za Tobą piaskiem i kamyczkami zawijanymi przez koła.Ja zawsze jadąc w deszczu staram się unikać aut(trzymam się z daleka w tyle) w których nie ma chlapaczy na tylnej osi.Dzięki temu jeszcze mam całą przednią szybę i niepoobijaną maskę.Chlapacze kupiłem jako cały komplet oryginalny czeski w sklepie skody za bodajże 72 zeta.Przednie są wykonane z miękkiej gumy takiej jakby silikonowatej,więc nie ma szans by się złamały na mrozie.Montaż banalnie prosty tak jak opisali przedmówcy.Pzdr.

          [ Dodano: Sob 24 Paź, 09 14:12 ]
          Poza tym(choś to rzecz gustu) uważam że auto bez chlapaczy wygląda nijak.

          Komentarz

          • piotrek_os
            RS
            S_OCP Member
            • 2006
            • 8160
            • Octavia II (1Z3)
            • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

            #6
            Warto i ja sie jeszcze dziwie dlaczego to jest nieobowiazkowe - jezeli chodzi o tył. Przody dla samego siebie jak najbardziej. Zakładaj i sie nawet nie zastanwiaj
            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

            Komentarz

            • gebek
              L&K
              S_OCP Member
              • 2007
              • 1214

              #7
              Sa bardzo praktyczne,ale 17''alu z oponami 225 i chlapacze =wizualna porazka
              :diabelski_usmiech
              Tato,tato...czy to auto jest chore?
              Nie synku...to diesel PD.

              Honda...the power of dreams.
              Byla Octavia...jest Accord i CBR 650F

              Komentarz

              • paulob1
                Rider
                • 2008
                • 470
                • Octavia I (1U2)
                • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                #8
                Większa porażka jest wtedy gdy się wpadnie w dziurę w drodze i utrąci kawałek tej 17 calowej felgi za kilkaset zeta.Poza tym bez chlapaczy można szybko zwyobijać nie tylko swoje auto.....no ale to rzecz gustu i zapatrywań.Zresztą można dobrać takie chlapacze które nie zepsują wyglądu(np na giełdzie motoryzacyjnej lub przez allegro)Widać to najlepiej na autach rajdowych, jakie mają zestawy chlapaczy i jakoś nie psuje to wyglądu a wręcz przeciwnie.Ważne by chlapacz był szerszy od gumy którą osłania bo to wtedy ma sens nie tylko wizualny 8)

                Komentarz

                • Maru 123
                  RS
                  • 2008
                  • 4660

                  #9
                  imho w o2 są całkiem fajne i nie psują wyglądu auta :roll:


                  1.8T AGU L&K

                  2.0TDI BKD ELEGANCE

                  TOYOTA LAND CRUISER J95

                  Komentarz

                  • aniam111
                    Rider
                    • 2009
                    • 436

                    #10
                    Montaż jest banalnie prosty. Odkręcasz śruby które już są w nadkolu i tymi samymi mocujesz chlapacz. Nie da się też pomylić przodu z tyłem bo inaczej ich nie dopasujesz. Skoro ja sobie poradziłam to ty też dasz sobie radę.
                    Ja za komplet do FL zapłaciłam niecale 100 zł. ( kupowane na allegro ale orginały ).
                    Jak się pytałam w ASO to zakup + montaż na jedną oś wynosił 120zł.
                    AniaM
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0
                    O2 FL 2009 Combi Ambiente 1,8TSI (160KM)

                    Komentarz

                    • Skłodi
                      Ambiente
                      • 2008
                      • 186
                      • CJZA 1.2 TSI 105 KM

                      #11
                      Zamieszczone przez aniam111
                      Ja za komplet do FL zapłaciłam niecale 100 zł. ( kupowane na allegro ale orginały ).
                      Kupiłaś może te:

                      i te:

                      ?
                      BLUELIGHT.PL
                      ledy, zestawy i palniki xenonowe D2S, H1, H4, H7 .... 4k,5k,6k,8k,10k,12k

                      Komentarz

                      • Mr0czny
                        Elegance
                        • 2009
                        • 948
                        • Octavia III (5E3)
                        • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                        #12
                        Montaż hlapaczy to kwestia odkrecenia paru srubek (juz nie pamietam chyba sa 4 z przodu i 3 z tylu ), wmontowania hlapacza i skręcenia wszystkiego.

                        Czas wykonania do 1 godziny, kół sciagac nie trzeba, chociaz z tylu to by bardzo ulatwilo pracę.

                        foty liftbacka z felami 16" masz w podpisie

                        Komentarz

                        • pstryczek
                          RS
                          • 2009
                          • 10771
                          • Superb III (3V3)

                          #13
                          Ja bez chlapaczy autem bym nie jeździł, widziałem co piasek i kamyczki spod kół robią z lakierem na progach i jak to fajnie rdzewieje ops:
                          Marek

                          Komentarz

                          • zpluta
                            L&K
                            • 2008
                            • 1194

                            #14
                            Też jestem za chlapaczami ale pamiętam, że kilka miesięcy temu ktoś tu na forum udowadniał (i to nawet naukowo), że chlapacze nic nie dają a jedynie szpecą. Nie da się już tego poszukać, bo przepadło z wiadomych powodów.

                            Ja kupiłem i założyłem już dawno temu (a w zasadzie założył mi kolega w zaprzyjaźnionym warsztacie), w zasadzie niemal zaraz po kupnie samochodu. W czasie wakacji zdjąłem wszystkie, sprawdziłem, co się tam wcisnęło między nie a blachę. Okazało się, że za przednimi (idąc w stronę tyłu), są takie zakamarki, gdzie miałem napchane mnóstwo piachu. Wydłubałem go, wypłukałem te wnęki i napsikałem tam fluidolu. Fluidol podłożyłem też wszędzie tam, gdzie chlapacz styka się z blachą we wszystkich czterech. Prawda o chlapaczach jest bowiem też taka, że jak pod nie wciśnie się piasek a chlapacz rusza się (no bo czasem musi), to ten piasek drapie nam po lakierze pod chlapaczem. Nie wiem czy moje zabiegi coś dadzą ale to zobaczę np. po zimie.
                            :

                            Komentarz

                            • aniam111
                              Rider
                              • 2009
                              • 436

                              #15
                              http://www.allegro.pl/item727083925_727083925.html ja kupiłam z tej firmy z zastrzeżeniem że mają być do FL. Faktycznie kosztowały 105 zł za komplet.
                              AniaM
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0
                              O2 FL 2009 Combi Ambiente 1,8TSI (160KM)

                              Komentarz

                              • Skłodi
                                Ambiente
                                • 2008
                                • 186
                                • CJZA 1.2 TSI 105 KM

                                #16
                                No właśnie, tylko ten fluidol jest żeby rdza nie powstawała, to może lepiej te chlapacze silikonem posmarowac i dopiero przykrecic :/
                                Czy źle kombinuje, no nic okaże się jak będę miał to w ręku.
                                Chciałem umyć, wysuszyć i zamontować, a teraz już nie wiem :/
                                BLUELIGHT.PL
                                ledy, zestawy i palniki xenonowe D2S, H1, H4, H7 .... 4k,5k,6k,8k,10k,12k

                                Komentarz

                                • zpluta
                                  L&K
                                  • 2008
                                  • 1194

                                  #17
                                  Zamieszczone przez Skłodi
                                  Chciałem umyć, wysuszyć i zamontować
                                  I myślę, że tak robi większość. I sam też tak zrobiłem. Ale w poprzednim aucie też tak mam, że w miejscu styku chlapacza z blachą lakier po jakimś czasie matowieje a potem się normalnie wyciera, stąd chciałem temu jakoś zapobiec. Ktoś tu kiedyś na forum poradził aby zastosować coś na blachę pod chlapacz. Stąd ten fluidol. Ale czy to da efekt, to dopiero się zobaczy.
                                  :

                                  Komentarz

                                  • _Jakub
                                    Ambiente
                                    • 2009
                                    • 114

                                    #18
                                    Re: Chlapacze, czy jest sens zakładać? Jak je zamontować?

                                    Zamieszczone przez Tabel
                                    Noszę się z zakupem chlapaczy jak będę jechał po odbiór wygłuszenia które zamówię w ASO. Jakie jest wasze zdanie co do chlapaczy? Ma sens zakładanie tego? Fakt faktem jest, że bród bardzo widać na zderzaku z tyłu oraz drzwiach i progach, ale czy założenie chlapaczy da widoczną różnicę? Domyślam się, że w lecie stanowią też dużą ochronę od kamieni wyrzucanych z pod kół i innych syfów. I jeszcze jedna kwestia, czy jak np. będę wjeżdżał z większą prędkością na próg zwalniający lub krawężnik, co spowoduje otarcie chlapaczy o próg czy krawężnik to czy nie uszkodzi mi się lakier na błotniku czy zderzaku?
                                    O ile się zdecyduję na chlapacze, to czy muszę montaż zlecić serwisowi czy jestem sam w stanie to zrobić? Są w zestawie wszystkie śruby itp?

                                    [ Dodano: Sob 24 Paź, 09 11:25 ]
                                    Zapomniałem dodać, że jeżdżę na standardowych oponach i felgach przez cały rok czyli 195/65/ R15
                                    Dla mnie to wiocha. A co to za wygłuszenie kupujesz ?
                                    Pozdrawiam

                                    Komentarz

                                    • rezon
                                      RS
                                      • 2006
                                      • 1894
                                      • Volvo
                                      • AKL 1.6 MPI 101 KM
                                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                      #19
                                      Zamieszczone przez _Jakub
                                      Dla mnie to wiocha
                                      jak dla kogoś wiochą jest nie chlapanie jadącym z tyłu na szyby błotem... Ja sie nie znam ja z Bieszczadów (prawie)

                                      Komentarz

                                      • phoneman
                                        RS
                                        • 2008
                                        • 3374
                                        • Octavia I (1U2)
                                        • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                                        #20
                                        Zamieszczone przez rezon
                                        Zamieszczone przez _Jakub
                                        Dla mnie to wiocha
                                        jak dla kogoś wiochą jest nie chlapanie jadącym z tyłu na szyby błotem... Ja sie nie znam ja z Bieszczadów (prawie)
                                        Po za tym octa ma duży zwis z tyłu i jak nie miałem "wiejskich" chlapaczy to miałem cały zderzak ochlapany błotem. To takie eleganckie. :P
                                        .

                                        Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

                                        Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

                                        Komentarz

                                        • Skłodi
                                          Ambiente
                                          • 2008
                                          • 186
                                          • CJZA 1.2 TSI 105 KM

                                          #21
                                          Ja myślę, że tu rozwarzania idą w stronę właśnej furki, poobijane progi i uświniony zderzak
                                          BLUELIGHT.PL
                                          ledy, zestawy i palniki xenonowe D2S, H1, H4, H7 .... 4k,5k,6k,8k,10k,12k

                                          Komentarz

                                          • krzycho*
                                            Ambiente
                                            • 2009
                                            • 201

                                            #22
                                            A my odebraliśmy naszą Octavię dzisiaj i chlapacze są super :wink: przód i tył (tym bardziej że otrzymaliśmy je gratis).

                                            Komentarz

                                            • Skłodi
                                              Ambiente
                                              • 2008
                                              • 186
                                              • CJZA 1.2 TSI 105 KM

                                              #23
                                              pytanie do wszystkich
                                              Podobno wszystko przy blachach, podwoziu itd. trzeba robić w ASO, tak usłyszałem od pracownika BMW, więc jak to jest w skodzie?

                                              Zamontuje chlapacze samemu i stracę gwarancję.
                                              Nie zamontuje po 2 latach lakier będzie wyglądał jak ... :/

                                              Jedyne wyjście montaż w ASO :/
                                              BLUELIGHT.PL
                                              ledy, zestawy i palniki xenonowe D2S, H1, H4, H7 .... 4k,5k,6k,8k,10k,12k

                                              Komentarz

                                              • baca10
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 6225

                                                #24
                                                Zamieszczone przez Skłodi
                                                pytanie do wszystkich
                                                Podobno wszystko przy blachach, podwoziu itd. trzeba robić w ASO, tak usłyszałem od pracownika BMW, więc jak to jest w skodzie?

                                                Zamontuje chlapacze samemu i stracę gwarancję.
                                                Nie zamontuje po 2 latach lakier będzie wyglądał jak ... :/

                                                Jedyne wyjście montaż w ASO :/
                                                Niestety jak auto na gwarancji to pozostaje ci ASO (w przeciwnym razie utrata gwarancji), ja tydzien temu montowalam w ASO chlapacze koszt 200zl, gwarancja na chlapacze i montaz 2 lata, i jestem bardzo zadowolona z tego wyboru :diabelski_usmiech

                                                Komentarz

                                                • pstryczek
                                                  RS
                                                  • 2009
                                                  • 10771
                                                  • Superb III (3V3)

                                                  #25
                                                  Podczas gwarancji niestety wszystko musisz robić w ASO.
                                                  Marek

                                                  Komentarz

                                                  Pracuję...